Rzemieślnicy
z Księżego Młyna

Historia browaru restauracyjnego

HISTORIA

Nazwa Browaru nawiązuje do historycznej dzielnicy przemysłowo-robotniczej Łodzi - "Księżego Młyna". Zabytkowe budynki dzielnicy przetrwały praktycznie niezmienione do czasów współczesnych. Nazwy piw "Włókiennicze" czy "Bawełniane" również nawiązują do przeszłości Księżego Młyna. Swą działalnością podtrzymujemy tradycję warzenia piwa w lokalnych łódzkich browarach z przełomu XIX/XX wieku.

a

nasze piwa
warzymy na miejscu

POZNAJ NASZEGO PIWOWARA I JEGO PIWAa

1875

DAWNIEJ
To miasto powstało dzięki wodzie. To ona napędzała włókienniczą Łódź. Łódzka woda znów jest na służbie lokalnych przedsiębiorców. Bez dobrej, czystej wody nie ma dobrego piwa, dlatego do wytwarzania naszego piwa wykorzystujemy łódzką wodę, która w 90 procentach pochodzi ze studni głębinowych.

2014

CZASY WSPÓŁCZESNE
Bardzo ważną częścią naszego Browaru jest niewątpliwie Restauracja, która dotąd działała pod szyldem Gronowalski. Na kulinarnej mapie Łodzi pojawiliśmy się w roku 2014, a przez te 3 lata udało nam się zdobyć rzeszę stałych bywalców - miłośników dobrego jedzenia, wysokiej jakości alkoholi, profesjonalnej obsługi i niezwykłego klimatu, jaki tworzy wnętrze usytuowane w historycznej części Łodzi.

2017

BROWAR RESTAURACYJNY

Postanowiliśmy zatem, że musimy wrócić do korzeni miejsca, w którym mieści się Browar oraz Restauracja i odwołać się do lokalnego patriotyzmu. Dlatego właśnie staliśmy się Browarem restauracyjnym, który stawia na smaczne jedzenie, dobrze uwarzone piwo i prawdziwą „łódzkość”.   Zapraszamy do Browaru Księży Młyn!

a

NASZE PIWA

Powstające w naszym lokalu piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane. To kontynuacja restauracyjnej misji dostarczania nieprzetworzonych produktów najwyższej jakości. W sprzedaży mamy … gatunki piwa: pils, pszeniczne, marcowe, extra special bitter.

a

Extra Special Bitter:

Pochodzenie:Wielka Brytania
Rodzaj fermentacji: Górna Fermentacja
Alkohol: 5,5% obj.
Ekstrakt: 14,0% wag.

GDZIE KUPIĆ?

Naszego rzemieślniczego piwa można napić się na miejscu lub zakupić zabutelkowane i zabrać ze sobą do domu. Znajdziesz je także w punktach dystrybucyjnych na terenie Łodzi i okolic:

a

zarezerwuj
stolik w browarze

Lub

 

kraftowe
piwo z księżego
młyna

szef kuchni poleca

a

 

zorganizuj
imprezę
w browarze

dla klientów indywidualnych i biznesu

a

rezerwacja-ikona

Rezerwacja

Zadzwoń do nas pod numer +48 42 673 02 90
lub skorzystaj z formularza

rezerwacja-ikona

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Niedziela: 10:00 do 20:00
Wtorek- Czwartek: 10:00 do 22:00
Piątek- Sobota: 10:00 do 23:00

rezerwacja-ikona

Nasz Adres

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
ul. Tymienieckiego 22/24,
90-349 Łódź

Zapisz się do newslettera


© 2017 Browar Księży Młyn. Proudly created by Zostaw To Nam.
Photography: Platin Studio